Виховна робота


8 лютого світова спільнота відзначала День безпечного Інтернету. Сьогодні у Нижньобілківському ЗЗСО проводилися заходи для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.


     

       
  
























ОДНА СВІЧКА ЗАПАЛЮЄ ТИСЯЧІ ІНШИХ,ТАК І ОДНЕ СЕРЦЕ УЧИТЕЛЯ ЗАПАЛЮЄ БАГАТО СЕРДЕЦЬ.вЧИТЕЛЬ ЗАСВІЧУЄ У ДИТЯЧИХ ДУШАХ ВОГНИК ДОБРА, ЛЮБОВІ, ТЕРПИМОСТІ Й БАЖАННЯ БУТИ ЛЮДИНОЮ






 

Візьми промінь світла і спрямуй його туди, де панує темрява,

Візьми доброту і дай її тому, хто сам не вміє віддавати,

Візьми усмішку і подаруй її тому, хто так її потребує,

Візьми віру і віддай кожному, хто не має її.

 

У школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здатні.

                                                                                            В.Сухомлинський                                                                                

         Педагогічний колектив школи вбачає головну мету національного виховання в набутті молодим поколінням соціального досвіду, успадкуванні духовних надбань українського народу, досягненні високої культури міжнаціональних взаємин, формуванні у молоді особистісних рис фізичної досконалості, моральної , художньо-естетичної , правової , екологічної культури

Метою виховання є становлення громадянина України, патріота своєї країни, готового самовіддано розбудовувати її як незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, здатного виявити національну гідність, знати свої обов’язки і права, цивілізовано відстоювати їх, сприяти громадському миру і злагоді в суспільстві, успішно реалізуватися як громадянин, сім’янин, професіонал, носій культури.

 

МЕТА ВИХОВАННЯ КОНКРЕТИЗУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ТАКИХ ЗАВДАНЬ:

-забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;

-врахування вікових та індивідуальних особливостей школярів, особистісних новоутворень школярів, що передбачає вибір доцільного змісту, форм і методів та відповідних виховних технологій;

-закріплення широких соціальних мотивів громадянського обов’язку, необхідності приносити користь своїй державі;

-врахування соціальних мотивів, які стають більш диференційовані і дійові за рахунок розширення контактів школярів з ровесниками і вчителями;

-виховання національності свідомості, любові до рідної землі, родини, свого народу, держави;

-формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови як духовного коду нації;

-виховання правової культури, поваги до Конституції України, нормативно-правових Законів України, державної символіки;

-забезпечення соціального захисту вихованців, їх психічного і фізичного здоров’я,

-залучення до здійснення виховного процесу батьків, організація сімейно-родинного виховання.

          У закладі освіти навчаються діти із села Нижня Білка і села Сухоріччя. Із Сухоріччя курсує шкільний автобус, який здійснює підвіз до школи.

          Усі школярі об’єднані в козацьке товариство ,, Сокіл,, . Товариство має назву, девіз, емблему, статут, правила, присягу. В нього добровільно вступають бажаючі учні 3-9 класів. Кожен клас утворює свій курінь, має назву, девіз, кошову пісню. Члени товариства дружні, активні; організовують щотижневі лінійки-звіти, свята, конкурси, ігри. Щомісяця курені почергово випускали  шкільну газету ,,Галичанка,, , де  висвітлювалися шкільні події, цікаві новини. Нині цю ділянку роботи викорінив фейсбук. Школа має свою сторінку, де ділиться своїми заходами, подіями , які відбуваються у школі. Товариство має і веде учнівський вісник. Має свою структуру самоврядування.

          



Керує товариством педагог-організатор КОВАЛЬЧУК БОГДАНА БОГДАНІВНА. У тісній співпраці з класними керівниками проводяться цікаві, змістовні, оригінальні і повчальні виховні заходи.У жовтні  на свято Покрови проводиться посвята у козачата, а в травні - козацькі забави. На усі свята не тільки  запрошуються батьки, але й залучаються до участі. Роботу козацького товариства контролює козацька старшина , до якої входять обозний, кошовий, хорунжий, підскарбій і писар.

 







ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ ЗНОВУ ОБ'ЄДНУЄ ШКІЛЬНУ РОДИНУ






ПОСВЯТА В КОЗАЧАТА

КОЗАЦЬКІ ПОСИДЕНЬКИ



ДРУЖНІ ПРОВОДИ ОСЕНІ






ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ 

Солов'їну, барвінкову українську рідну мову в дар дали мені батьки. Наша мова калинова, і ласкава, і медова, і багата, і небідна .От що мова наша рідна!



ТЕПЛА І ЩИРА ЗУСТРІЧ... БОЛЮЧІ І ТРИВОЖНІ СПОГАДИ  ОДНОСЕЛЬЧАНИНА, БАТЬКА ДВОХ УЧЕНИЦЬ НАШОЇ ШКОЛИ, УЧАСНИКА АТО  МОЛОКА РОМАНА ІВАНОВИЧА














ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНИЙ УРОК ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ 

ГОЛОДОМОРУ ,,НЕЗАБУДКА ПАМ'ЯТІ''


Історія ГОЛОДОМОРУ - одна з найтрагічніших і найважчих 

для пояснення сторінок історії України




Причиною голоду були дії комуністичного режиму, тому що 

вирощене зерно , картоплю та інші продукти в українців 

відібрали.Люди голодували не через несприятливі погодні  

умови чи неврожай і не тому, що лінувалися працювати  

(український народ - працьовитий,щодня люди трудилися на 

землі, займалися господарством).



Розповідаючи дітям про геноциди та інші злочини, ми прагнемо уникнути їх повторення в майбутньому.


,,Ви думаєте , що вам бракує одягу чи їжі, а були часи, коли 

діти мріяли про шматочок хліба''.


            






ДОБРО ЛІКУЄ ДУШУ. ДЕНЬ МИЛОСЕРДЯ


            Життя, як нива довге й пречудове

              

            Важливо нам помітити дитину

            Ту, що обділена життям.

            Піднятись їй поможуть наші крила,

            Які в негоду люту захистять.

            Не забувай ніколи- ти ЛЮДИНА,

            Ти ВЧИТЕЛЬ, що веде з незабуття.

                                                                    Наталія Пушкар

 

          3 грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала ООН, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. Мета, заради якої цей день був проголошений , - це дотримання прав людини й участь інвалідів у житті суспільства.

        В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. 2005 року ухвалено закон ,,Про реабілітацію інвалідів в Україні’’, яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального доброботу інвалідів.

         Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їхньої гідності, прав та благополуччя. Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів – день нагадування людству про гуманність і милосердя, підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями. У цей День ми приєднуємося до міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий до цієї проблеми , сил, здоров’я й успіхів. Захищаючи їх , ми захищаємо своє людське обличчя.

     Як можна висловити підтримку і надати допомогу особливій людині:

-Привітайтеся

-Сядьте поруч

-Захистіть

-Вислухайте

-Візьміть за руку

-Запросіть на свято

І ПРОСТО ПОСМІХНІТЬСЯ, БАЖАЮЧИ ГАРНОГО ДНЯ!!!

 

УВАГА ДЕРЖАВИ ТА МИЛОСЕРДЯ , ТОЛЕРАНТНІСТЬ КОЖНОГО З НАС ДОПОМОЖУТЬ СПРОСТИТИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ.







ЦІКАВА, ДУШЕВНА, ТЕПЛА, СПОКІЙНА....зустріч наших педагогів і учнів у Львівській обласній науковій бібліотеці з представниками Українського товариства незрячих у м.Львові. Як вони читають вірші, розповідають гуморески, співають , а ще -  вишивають, займаються бісероплетінням.....Це дивовижно. Велика ,,купа,, лише позитивних емоцій від цього заходу.





КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ.

СТАТТЯ 21.Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Школярі разом з учителем історії здійснили подорож у  

 КРАЇНУ ЗНАНЬ ТА ОБОВ'ЯЗКІВ.


Бог зліпив людину з глини, проте залишився в нього невикористаний шматок.

-Що ще зліпити ?-запитав Бог.

-Зліпи мені щастя, - попросила людина.

Нічого не відповів Бог, а тільки поклав в долоню людині кусочок, що залишився. 

Кожна людина є творцем своєї долі, якою вона буде залежить тільки від неї.







Другокласники теж знайомляться із своїми правами







Шануємо і пам'ятаємо наших славних захисників. Дякуємо за спокійний сон, тихі вечори, росянисті світанки і сонячні дні.

СЛАВА НАШИМ ЗАХИСНИКАМ! СЛАВА УКРАЇНІ!





                                                        




З великим задоволенням учні 6 і 7 класів відвідали музей при пожежній частині міста Львова.Цікава  і доступна кожному розповідь екскурсовода, ще раз наголосила,  що вогонь є другом і ворогом людини, а робота пожежника-рятівника почесна і небезпечна.








Ми всі були дуже-дуже чемні.Тому Святий Миколай знову завітав до нашої дружньої шкільної родини з великим міхом подарунків .Весело і щедро лунали пісні і колядки у шкільній залі. Співали усі: діти, вчителі, батьки. За чудові колядки кожен одержав солодку смакоту .










22 січня Україна щороку відзначає державне свято -День Соборності України  з нагоди проголошення Акта Злуки Української Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму у закладі освіти щорічно проходить загальношкільний урок єднання  під назвою: ,,Соборна мати -Україна , одна на всіх , як оберіг''. Діти в цей день читають вірші про Україну, розмовляють про державну символіку, обговорюють , що ж саме в собі несуть поняття ,,соборність,, та ,,патріот,, , знайомляться з подіями тієї епохи за допомогою відеороликів, з використанням ігрових методів, будують ,, живий ланцюг,,.Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Єднаймося в одну -єдину і соборну Україну!!!




                            



БІЙ ПІД КРУТАМИ

Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі , героями. Поет Павло Тичина  присвятив героїчному вчинкові київських студентів і бійців вільного козацтва вірш ,,Пам'яті тридцяти,,. Битва під Крутами - один із важливих сюжетів української історичної пам'яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія. У нашому  закладі освіти вчитель історії Чемоданова М. Р. запросила учнів 5-9 класів до участі в конференції на тему: ,,Крути...Мужність і біль України..Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти''. Педагог-організатор залучила школярів 1-4 класів до перегляду фільму ,,Герої України. Крути. Перша Незалежність,,. 
Педагоги обговорювали на годинах спілкування події, пов'язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомлювали з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Розуміння підростаючого покоління таких подій сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглиблення вивчення історії та культурних надбань нашого народу.
ПАМ'ЯТАТИ ПРО СВОЇХ ГЕРОЇВ ДУЖЕ ВАЖЛИВО. 29 СІЧНЯ 1918 РОКУ  НАШІ ДОБРОВОЛЬЦІ СТРИМАЛИ НАСТУП БІЛЬШОВИКІВ НА КИЇВ, ПРОЯВИВШИ ЖЕРТОВНІСТЬ І ГЕРОЇЗМ ЗАРАДИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ











У ЛЮТОМУ МІСЯЦІ У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ВШАНОВУЮТЬ  ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ВОНИ ЖИВУТЬ І БУДУТЬ ЖИТИ , ДОКИ БУДЕ ЛЮДСТВО. ВОНИ ВІДКРИЛИ НОВУ УКРАЇНУ, ВОНИ ПИШУТЬ НОВУ СТОРІНКУ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, ЯКУ БУДУТЬ ВИВЧАТИ НАШІ НАЩАДКИ. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ!!!





ШЕВЧЕНКІВЬКІ ДНІ

Він був сином мужика - і став володарем у царстві духа.Він був кріпаком - і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком  - і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим. 10 літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж 10 переможних армій .
                                                                                                                  Іван Франко

Український поет, художник, драматург, прозаїк, офортист, громадський діяч, просвітитель, основоположник нової української літератури, кріпак, син кріпака, попихач. наймит, козачок, мислитель, провісник, кобзар....Чи все ми знаємо про нього?!Неймовірна життєва історія і легендарна відданість народові перетворила поета на пророка України. Він був митцем слова та пензля. А ще Шевченко був одним із найкращих істориків свого часу....

1.Тарас Шевченко був невисокого росту- трохи більше 164 см.

2.Улюбленим напоєм Тараса був чай з ромом.

3.У 1975 році один з кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.

4.1384 - стільки пам'ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі.З них в Україні -1256 монументів, решта в інших країнах світу.

5.Найменше у світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий.

6.Площа найбільшого портрета Кобзаря - 500м.кв.

7.Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв , будучи успішним портретистом.

8.В Україні налічується 164 населених пунктів, названих на честь Т.Г.Шевченка.

9.15 років - стільки поет провів в Україні за все життя.

10.2500 рублів - еквівалент 45 кілограмів срібла- саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва.




А   ДАЛІ  ВСЕ  ШКЕРЕБЕРТЬ.....

Незвично тихо і затишно у шкільних коридорах Нижньобілківського ЗЗСО. Не кличе на урок дзвіночок. Здивовано похилили голови дерева і кущі, яких щодня ,,тормосили,, дитячі рученята. Спокійно і тривожно чогось очікують каруселі. шкільне подвір'я ніби у дивному сні...??? Бо не лунає голосний дитячий сміх, не чути дитячого галасу...КАРАНТИН...Школа сумує за вами, дорогі школярі! За вами сумують учителі!Бережіть себе! На вас тут чекають!Школа завжди готова відчинити вам двері!





Наполегливі, мудрі і працьовиті педагоги, люди, які присвятили своє життя дітям , продовжують працювати у не звичній формі, на відстані. Але щодня спілкуються  з вихованцями, турбуються про їхнє здоров'я та здоров'я їхніх рідних, проводять не тільки дистанційно уроки , але і свята.

ЗДОРОВ'Я УСІМ, СИЛИ І ТЕРПІННЯ! У НАС ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!








ХУСТКА -символ жіночності, глибинний атрибут жіночого єства. Хустка відіграє головну роль в обряді переходу з дівоцтва до берегині сімейного вогнища, матері, господині. Українська хустка - справжній витвір мистецтва.
                 







НЕЗАМІННИМ У ШКОЛІ Є СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА.
Свято радості і смутку, дитинства і юності, вдячності і доброти, свято прощання і початок нового шляху у велике життя.Цікаво і нетрадиційно завжди проходить воно, залишаючи за собою яскраві враження.







Як хочеться миру, щоб тихо ніч пройшла!
Як хочеться, щоб світлий день настав!
Щоб Україна в мирі зажила!
І щоб ніхто нікого НЕ ВБИВАВ!

            21 ВЕРЕСНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

,,МИР ПОТРІБЕН КОЖНОМУ! МИ ХОЧЕМО МИРУ!'' - під таким гаслом у школі з ініціативи педагога-організатора Ковальчук Б.Б. пройшла акція МИРУ. Діти із задоволенням упродовж кількох днів виготовляли білі паперові голуби -
провісники миру і добра, малята - малювали малюнки про мир, старшокласники підготували флешмоб!!!













Немає коментарів:

Дописати коментар